Şirket Kurarken Bilmeniz Gerekenler

Şirket Kurarken Bilmeniz Gerekenler

WorqCompany olarak başlattığımız seminer programımız “Şirketinizi Kurarken Bilmeniz Gerekenler” eğitimi ile devam ediyor.

Bu seminer kimler için uygundur?

Şirket kurmayı planlayan, şirket kurma aşamasında olan veya şirketini yeni kurmuş tüm girişimciler için uygundur.

Seminerin içeriği nedir?

Eğitim şirket kuran herkesin hakim olması gereken yasal ve muhasebesel mevzuatı kapsamaktadır ve aşağıdaki konuları içerir.

  • Hangi tip şirket kurmalıyım?
  • Şahıs, Ltd., A.Ş. vergisel ve hukuki açıdan farkları neler?
  • Şirket kuruluş süreci nasıl işler?
  • Şirket kurmadan önce hangi hazırlıkları yapmalıyım?

Seminer kimler tarafından verilecek?

Mehmet Özel WorqCompany/ CFO

Mehmet Özel finans sektörü ve reel sektörde ağırlıklı finans/pazarlama pozisyonlarında son 12 yılı üst düzey yönetici olmak üzere 25 yıllık deneyime sahiptir.

Profesyonel hayatına Electrolux’de başlayarak sırasıyla Yapı Kredi Leasing, Garanti Leasing ve Faktoring, Mercedes Benz A.Ş., ABN-Amro Bank, RBS ve Tam Faktoring firmalarında yönetici pozisyonlarında görev almıştır.

Finans, hazine, yatırımcı ilişkileri, satış, pazarlama, iş geliştirme, hukuk, İK yönetimi gibi farklı departmanların yöneticiliğinden gelen zengin tecrübesini finans mühendisliği, veri analistliği, bilgisayar programcılığı ve ultra maratonculuğuyla harmanlayarak danışmanlıklarında çoklu disipliner ve bütünsel yaklaşım sunmaktadır.

Ekonomi lisans eğitiminden sonra Yeditepe Üniversitesinde Finansal Ekonomi doktora programına devam etmektedir.

Burçak ÜNSAL Burçak Ünsal Hukuk Danışmanlık/Managing Partner

Burçak Ünsal, New York ve İstanbul Barolarına kayıtlı bir avukat olup, Avrupa Patent Enstitüsü ve Türk Patent Enstitüsü patent ve marka vekilidir.

Ünsal, aralarında Google, YouTube, Dell/EMC, Huobi, Yandex, NEC, Dentsu, GE, ICA Üçüncü Köprü, Sabiha Gökçen Havalimanı, Sojitz, Diageo’nun da bulunduğu sektörlerinin lideri konumundaki birçok şirketin hukuk müşavirliğini ve temsilciliğini yapmıştır veya yapmaktadır.

Çalışmalarını bilgi teknolojileri, yaşam bilimleri, telekomünikasyon ve şirketler hukuku üzerine yoğunlaştıran Ünsal, aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek blockchain kuluçka merkezi olan Inkube’un kurucu ortaklarındandır.

Ünsal, Baker Botts, DLA Piper ve Kobayashi Todo gibi hukuk şirketlerinde Washington DC, Tokyo, Londra ve İstanbul'da avukatlık yapmıştır.

Ünsal'ın, Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nden ve University of Virginia Law School'dan yüksek lisans dereceleri vardır.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgi Sistemleri Araştırma Merkezi üyesi olan Ünsal’ın, aralarında ABD Kongre Kütüphanesi tarafından da yayımlanmış çalışmaları vardır.

Seminerimiz 18 Şubat Salı Günü saat 19.00’da WorqCompany Akasya Avm’de yer alan Konferans Salonunda gerçekleşecektir.